Related Products
Suggested Items
Also Bought
Oriental Sword
| Weight | 3.97 lbs |
|---|---|
| Type | Swords |
| Style | Decorative, Oriental Swords |
| Theme | Collectible, Historical |
| Total Length | 53.50" |
| Retail Packaging | Box |
| Handle Material | Cord Wrap |
| Blade Length | 25.00" |
| Blade Material | 1045 |
| Sheath Material | PU Scabbard |
Observe proper safety precautions when using this product.