Related Products
Suggested Items
Also Bought
Fantasy Short Sword
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Type | Fixed Blades |
| Style | Decorative, Displays |
| Theme | Collectible, Fantasy |
| Total Length | 12.50" |
| Retail Packaging | Box |
| Handle Material | Zinc Aluminum Alloy |
| Blade Length | 7.00" |
| Blade Material | 3Cr13 |
| Sheath Material | Leather Sheath |
Observe proper safety precautions when using this product.