Related Products
Suggested Items
Also Bought
Dark Side Blades Spring Assisted Knife
| Type | Spring Assisted |
|---|---|
| Style | Pocket Knives |
| Total Length | 8.00" |
| Length Closed | 4.60" |
| Retail Packaging | Box |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Handle Lock Type | Frame Lock |
| Blade Length | 3.40" |
| Blade Color | Black |
| Blade Finish | Black, Embossed Printed |
| Blade Material | 3Cr13 |
| Blade Edge Type | Fine Edge |
| Blade Shape | Clip Point |
Observe proper safety precautions when using this product.